Eén museum op twee historische locaties: ontdek het Huygens Museum met interessante, steeds wisselende tentoonstellingen. Bij Hofwijck is ‘Een Daverend Debuut’ te zien, een lofdicht op de dichterscarrière van Constantijn Huygens.
De tentoonstelling volgt Huygens’ ontwikkeling als dichter: van zijn vroege verzen voor vrienden en familie tot zijn indrukwekkende debuutbundel Otia, precies vier eeuwen geleden verschenen. De ambitieuze Huygens wilde zich met deze bundel meten met de grootste dichters van zijn tijd.
Hij bouwde in de loop der jaren een netwerk van dichters om zich heen, waaronder Anna Roemers Visscher, met wie hij een levendige poëtische correspondentie onderhield. Een unieke replica van een door haar gegraveerd glas, recent geschonken aan het museum, is nu voor het eerst te bewonderen.
Naast dichter was Huygens ook diplomaat en bouwheer. In 1625 begon hij als secretaris van stadhouder Frederik Hendrik en bouwde later zijn buitenplaats Hofwijck in Voorburg. Tien jaar na de voltooiing schreef hij het beroemde gedicht Hofwijck, waarin hij zijn huis en tuin vereeuwigde.
Hofwijck laat zien dat het niet alleen een buitenhuis is, maar ook een bron van inspiratie. Dankzij de inzet van de Vereniging Hofwijck en vele vrijwilligers wordt het monument tot op de dag van vandaag met zorg onderhouden.
Bekijk voor meer informatie: www.huygensmuseum.nl